αελ_αστερας_προιστορια

Σαν σήμερα το 2010: ΑΕΛ – Αστέρας 0-2 (vid)

Σαν σήμερα το 2010 ο Αστέρας Τρίπολης πήρε μια σπουδαία νίκη επί της Λάρισας στο «Αλκαζάρ» με 0-2, με δυο απίθανους παίκτες, που μάλλον θα έχετε ξεχάσει και εσείς, να σκοράρουν και να δίνουν το τρίποντο στους «κιτρινομπλέ».

Οι Αρκάδες με τον Βαγγέλη Βλάχο στον πάγκο, πέτυχαν στον Θεσσαλικό κάμπο μόλις τη δεύτερη νίκη της σεζόν καθώς είχαν κερδίσει και τον Εργοτέλη στην Κρήτη την 1η αγωνιστική.

Η 11αδα του Αστέρα: Ντεγκρά, Μπαρτολίνι, Πουλίδο, Ουριμπάρι, Αργυρόπουλος (Φυντανίδης 60′), Καρέρα. Κρίς, Ροτζέριο, Λαδάκης, Σαλίμ Αράς (Φορτούνης 72′), Ρομπέρτο (Σκόνδρας 89′).

Η Λάρισα ευτύχησε να κερδίσει πέναλτι στο 11‘ μετά από χέρι του Μπαρτολίνι στη μεγάλη περιοχή, με τον Ντεγκρά..!! να αποκρούει την εκτέλεση από τον Τουμέρ Μετίν και να κρατάει όρθιο τον Αστέρα..

2 γκολ σε 3 λεπτά από δυο Απίθανους παίκτες..

Στο 38′ οι Αρκάδες προηγήθηκαν στο Αλκαζαρ με τον Κρίς (!!) να πιάνει ένα απίθανο αριστερό γυριστό μέσα από την περιοχή της Λάρισας..

Τρία λεπτά αργότερα μετά από απίθανη ενέργεια, ο Ροτζέριο Μάρτινς έβγαλε φάτσα με την εστία τον Ρομπέρτο (!!!), ο οποίος επιχείρησε ένα χλιαρό σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Ταυλαρίδη και κατέληξε στα δίχτυα της ΑΕΛ για το 0-2..!!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λάρισα έπαιξε μονότερμα τους Αρκάδες χάνοντας πολλές ευκαιρίες, με τον Ντεγκρά όμως να είναι σταθερός όπου χρειάστηκε, κρατώντας την εστία του απαραβίαστη..