κεβιν_σονι_αστερας_τριπολης

ΕΞ-ΑΨΗ ΗΔΟΝΗ, Διαστημικός Αστέρας ξεφτίλισε τον Ατρόμητο

Ένας διαστημικός Αστέρας Τρίπολης ξεφτίλισε χωρίς σάλιο το τσίρκο του Ατρόμητου, πέτυχε για δεύτερη φορά στην ιστορία του 6 γκολ και πήρε την απαιτούμενη ψυχολογία ενόψει της δύσκολης συνέχειας..

Στο βροχερό “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” τίποτα δεν προμήνυε το πάρτι που θα έστηνε η αρμάδα του Μίλαν Ράσταβατς.

Οι Αρκάδες με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κέβιν Σονί ασέλγησαν πάνω στο κουφάρι του Ατρόμητου σε ένα παιχνίδι που θα μείνει στην ιστορία!!!

Ο Σονί απέδειξε σε όλη τη φίλαθλη Ελλάδα την τεράστια κλάση που διαθέτει και με δύο γκολ αλά.. Μέσι σημάδεψε την αναμέτρηση..

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Καμερουνέζος Πρίγκιπας χόρεψε από τα αριστερά όλη τον ταλαίπωρο Στρούγγη και με καταπληκτικό αριστερό σουτ έγραψε το 1-0.

Στο 20ο λεπτό και ενώ ο Σίτο είχε περάσει εκτός λόγω τραυματισμού, ο Ριέρα που πέρασε στη θέση του τελείωσε άψογα τη συρτή σέντρα του Καρμόνα και διπλασίασε τα τέρματα των Αρκάδων.

Στο 41′ ο Σονί και πάλι με ένα ασύλληπτο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή άφησε άγαλμα τον γκολκίπερ του Ατρομήτου και έκανε το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν μειώσει σε 3-1 πριν την ανάπαυλα, ο Κρέσπι με δύο προσωπικά γκολ μέσα σε 5 λεπτά (65′, 67′) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-1!!!

Ο ρυθμός του Αστέρα όπως ήταν αναμενόμενο έπεσε, έδωσε χώρο στον Ατρόμητο, ο οποίος με τον Κουλούρη μείωσε σε 5-2.

Στο 92′ λεπτό όμως ο Ριέρα με κεφαλιά αλα Μπαράλες, έγραψε το τελικό 6-2 μέσα σε αποθέωση από τους ηρωικούς φίλους της ομάδας που βρέθηκαν στο γήπεδο!!!