αστερας_παναθηναικος_παπαδοπουλος

Αστέρας: Οι τρεις επόμενες αγωνιστικές του Α’ γύρου

Ολοκληρώθηκαν οι 2 πρώτες αγωνιστικές του Α’ γύρου των Πλέι οφ της Super League με τον Αστέρα Τρίπολης να έχει μαζέψει ένα βαθμό, έχοντας απολογισμό 1 ισοπαλία (2-2 με τον Παναθηναϊκό) και 1 ήττα (2-0 με τον Άρη).

Οι Αρκάδες απέδειξαν περίτρανα και στα δυο εναρκτήρια παιχνίδια του μίνι-πρωταθλήματος ότι δεν θα παίξουν το ρόλο του κομπάρσου. Με τους πράσινους στην Τρίπολη η ομάδα κατέθεσε και την ψυχή της, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στις καθυστερήσεις, ενώ αν υπήρχαν 2-3 λεπτά ακόμα θα έκανε σίγουρα και την ανατροπή.

Με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη, η εμφάνιση ήταν ανάλογη των παλιών καλών εποχών των Κιτρινομπλέ στα εκτός έδρας. Ανοιχτό ποδόσφαιρο, χωρίς σκοπιμότητες, σωρεία κλασσικών ευκαιριών στο πρώτο ημίχρονο από την αρμάδα του Ράσταβατς. Δυστυχώς όμως δυο στιγμιαίες αδυναμίες στην άμυνα έφεραν το τελικό 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στα επόμενα 3 παιχνίδι μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου ο Αστέρας αντιμετωπίζει, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Ολυμπιακό αντίστοιχα. Την επόμενη αγωνιστική στην Τρίπολη θα κατέβει ο ΠΑΟΚ, που μεσοβδόμαδα θα έχει παίξει με την ΑΕΚ για το Κύπελλο..

3η: Αστέρας – ΠΑΟΚ (Κυριακή 11/4, 17:15)

4η: ΑΕΚ – Αστέρας (Κυριακή 18/4, 17:15)

5η: Ολυμπιακός – Αστέρας (Τετάρτη 21/4, 17:15)