ΑΣΤΕΡΑΣ_ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

ΣΟΚ στο 90′..

Άτυχος για ακόμα μια φορά ο Αστέρας τη φετινή σεζόν, δεν κατάφερε να σώσει ούτε την ισοπαλία, με τον Ατρόμητο να φεύγει με το τρίποντο από την Τρίπολη με γκολ στο 90′.

Αν και η πρώτη καλή ευκαιρία άνηκε στον Ατρόμητο με σούτ του Βασιλακάκη στο 4′, ο Αστέρας απο το 10′ πήρε τα ηνία σε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, βγάζοντας προσπάθειες προς τα αντίπαλα καρέ, με Μανιά (3), Ιγκλέσιας, Μουνάφο, ενώ η μεγαλύτερη ευκαιρία ήταν η εξ επαφής άστοχη κεφαλιά του αμαρκάριστου Πασαλίδη.

Στο 44′ ο Μανιάς βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε, με το διαιτητή να καταλογίζει χέρι στο ξεκίνημα της φάσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα όσο περνούσε η ώρα ξέμενε απο δυνάμεις και ήταν πιο ευάλωτη στα μετόπισθεν. Ο Παντελίδης πέρασε στο ματς τον Ζααντί στο 61′ και τους Κυριακόπουλο(74′) και Δουβίκα(77′) σε μια προσπάθεια να τονώσει την επιθετική στασιμότητα των κιτρινομπλέ, χωρίς αντίκρισμα.

Τελικά, ενώ όλα έδειχναν πως το 0-0 είχε κλειδώσει, μετά από μια εκτέλεση κόρνερ του Γιαννούλη στα δεξιά, ο Χατζηισαΐας ήταν αυτός που πετάχτηκε πρώτος στην πορεία της μπάλας και με μια τυχερή προβολή νίκησε τον Αθανασιάδη για το τελικό 0-1.